Stomatolog Gdańsk  >  Implanty  >  Co to jest implant? Definicja
 
Kliknij w wybrane zdjęcie, aby zobaczyć powiększenie

 

Baza wiedzy

2013-03-24

Nie zapomnij odpisać 1% podatku na szczytny cel.

2013-02-08

Wywiad z dr Adamem Wolniewiczem (styczeń 2013)

2012-10-31

Chwalimy się Laurem Pacjenta (JPG).

 

Co to jest implant? Definicja

Implant zęba to element zastępujący korzeń własnego zęba. Implanty nie są jednak celem samym w sobie. Od trzydziestu lat są świetnym rozwiązaniem, ponieważ przywracają pacjentom piękny, pewny uśmiech. Implanty umożliwiają trwałe odtworzenie brakujących zębów. Jako jedyne zapobiegają bezpowrotnej utracie kości, jaka ma zawsze miejsce po usunięciu zęba.

Implanty to tytanowe tuleje, które nie są traktowane przez tkanki, jako „ciało obce”, dzięki czemu zespalają się z nimi trwale w procesie osseointegracji i nie ulegają odrzuceniu. Proces ten umożliwia osadzenie na implancie korony protetycznej uzupełniającej brakujący ząb. Odtwarzanie utraconych zębów przy pomocy implantów nie narusza sąsiednich zębów. Rekonstruowany ząb jest przymocowany do implantu i nie różni się wyglądem ani funkcjonalnością od własnych zębów pacjenta. Zapewnia Pacjentowi komfort i stabilność.

 

Implanty Zębów Gdynia Orłowo

Telefon: 503 108 800

_______

Definicja. Implant zęba [łac.], wszczep, sztuczny ząb. Gabinet stomatologiczny, dentyści Gdynia. Korony protetyczne, protezy zębów Orłowo. Słownik stomatologiczny, terminologia medyczna. Inne polecane źródła: PWN, Wikipedia.

 

 

 

Warto przeczytać